NOVA Filmfestival 2020 en 2021

Verslag

 

De jury eert 5 films met goud en nog eens 8 met zilver, maar ook de films die brons krijgen zijn geweldig om te zien.
Als alle films zijn vertoond blijkt dat de jeugd de toekomst heeft. De gevestigde orde van doorgewinterde prijswinnaars wordt rechts ingehaald door de jeugd.
NFF 2011 fotos 191Joren Molter wordt de laureaat van het festival met zijn film Vol van leven en moet steeds opnieuw naar het podium komen om alweer een prijs in ontvangst te nemen. Hij ontvangt ook de prijs voor beste fictiefilm, beste actrice en beste camerawerk en krijgt bij elke uitreiking weer een bos bloemen in zijn handen. Voor hem ontstaat een bloemenzee. Als alles achter de rug is staat hij zich af te vragen hoe hij dit allemaal mee naar huis krijgt.
De tweede gouden medaille is voor Figment van Willem Serné. Hij wint de prijs voor de beste nieuwkomer, beschikbaar gesteld door Jan Schoonen. Ook deze filmer is een jeugdlid van NOVA Noord.
Filmgroep Skoep heeft al een aantal keer laten zien dat dit team goede films kan maken, maar met Mol overtreffen zij zichzelf.
Het voert te ver om alle films te noemen, maar het is wel duidelijk dat er onder de NOVA-leden echte topfilmers te vinden zijn.

Dit jaar is er een nieuw fenomeen te bewonderen. Een forum, bestaande uit Co Vleeshouwer, adviseur bij Kunstfactor, Hay Joosten, voormalig adviseur bij Het Huis voor de Kunsten in Limburg en Mintze Leistra, docent aan de CIBAB te Zwolle, relativeert het oordeel van de jury. Zij bespreken de drie meest ondergewaardeerde films en noemen hun grootste ergernissen. Het is een speelse manier om te laten zien, dat er veel verschillende meningen zijn als het over film gaat. Het publiek vindt het in ieder geval prachtig.

Naast goede films is er nog meer te beleven. Henk Koster krijgt de Unica-medaille uitgereikt voor zijn grote verdienste voor de amateurfilmerij.
Jan Schoonen wordt verrast door de mededeling dat hij tot erelid van de NOVA wordt benoemd. Nog lang na het festival zit Jan te glimmen van trots, en terecht.
De NOVA zelf heeft ook reden voor een feestje. De Federatie bestaat namelijk 80 jaar. Om het jubileumjaar in te luiden wordt op zondag een enorme slagroomtaart met vuurwerk en al het podium opgereden, waarna Kees Tervoort en Henk Koster als in een pril huwelijk de taart aansnijden. Een jaar van feestelijkheden kan beginnen.
Over feest gesproken: Op zaterdagavond is er natuurlijk een diner, waar uitgebreid wordt bijgepraat.


De regio AVO heeft een geweldig NOVA Film Festival georganiseerd, waarvoor zij alle lof verdient.

Login in met uw NOVA account